June County Match versus Shropshire

June County Match versus Shropshire

ENDSLEIGH SENIORS COUNTY CHAMPIONSHIP
Played at Coundon No.2 CV6 1GP On Sunday 3rd June Section 2
North Midlands Versus Shropshire
1 Jamie Dunn Newdigate 1 Martin Lloyd Chester Road
2 Darren Plenderleith Newdigate 2 Peter Grimston St Georges
3 Steve Pratt Bedworth B.C. 3 Clay Flattley St Georges
4 Stuart Perry Attleborough 4 Scott Harries Bylet
5 Noel Bates Haunchwood 5 Sam Millward Newport
6 Darren Tring Haunchwood 6 Chris Worthington S J Bayley
7 Tyler Dewis Haunchwood 7 Rob Roden Bowring
8 Anton Davis Foleshill Gas 8 Richard Lawson Bowring
9 Mark Burdett Copsewood 9 Josh Bradburn Bowring
10 Scott Horbury Walsgrave 10 Spencer Clarke S J Bayley
11 Richard Burdett Mnr Walsgrave 11 Paul Reeves Newport
12 Stuart Nash Haunchwood 12 Tom Roden Captain S J Bayley
Total Total
Man of The Match
Reserves from: Reserves from:
Jim Robertson Newdigate Stuart Clee Wrockwardime Wood
Michael Warrington Phoenix Fox Dave Lloyd Bowring
George Chapman Baddesley Coll. Rob Fuller Bylet
Matty Allen Phoenix Fox Martin Williams Wrockwardime Wood
Harry Chapman Baddesley Coll.
Referee
Mick Brown Staffordshire
Officials: Officials:
Shaun Morris Team Manager Mike Beckett Deputy President
Jamie Dunn Secretary Mick Jones Team Manager
Daniel Peach Treasurer Rich Jones Team Assitant
Noel Bates Selector
Contact Len Peach 02476311397 /07305095768 lenbowls21(Replace this parenthesis with the @ sign)aol.com
Played at Pontesbury Nags Head Green SY5 9QD On Sunday 3rd June Section 2
Shropshire Versus North Midlands
1 Callum Wraight Castlefields 1 Dane Hopwood Newdigate
2 Paul Williams Castlefields 2 Russell Prosser Copsewood
3 Darren Wellings Hanwood 3 Jordie Baddeley Atherstone Cons
4 Michael Beer Castlefields 4 Lenny Fulleylove Stockingford A.A.
5 Wayne Phillips Hanwood 5 Andy Gibbs Copsewood
6 Kiah Roberts Burway 6 Matt Horton Atherstone Cons
7 Glyn Herbert Castlefields 7 Ben  Percival Atherstone Cons
8 Derek Wright Wem USC 8 Andy Parker Haunchwood
9 Rich Goddard Castlefields 9 Peter Varney Newdigate
10 Adrian Rowe Castlefields 10 Paul Ward Copsewood
11 Colin Beaman Captain Hanwood 11 Paul Lamb Copsewood
12 Wayne Rogers Burway 12 Shane Day Haunchwood
Total Total
Man of The Match
Reserves from: Reserves from:
Ashley Wellings Hanwood Daniel Edkins Attleborough
Andy Duckett Castlefields Karl Shanks Coundon
Jamie King Bowring Liam Dennis Atherstone Cons
Michael Lynch Walsgrave
Natty Tonks Stockingford A.a.
Referee
David Evans Wales
Officials: Officials:
Isobel Jones President Len Peach Competition Sec.
Mark Thomas Team Manager Phil  Brown President
Mo Corley County Secretary
Graham Wornell Team Assitant